Jak szybko i skutecznie zrzucić brzuch oraz boczki po ciąży i po cesarce?

Rate this post

W odchudzaniu często napotykamy na swojej drodze mnóstwo trudności – nie mamy pojęcia, jak w ogóle się za to zabrać. Bez odpowiedniego planu i przygotowania się – łatwo jest się poddać, bo nie czujemy się po prostu na siłach, aby dalej walczyć z kilogramami. To właśnie dlatego czasami warto jednak trochę poczekać i zaplanować sobie dietę oraz ćwiczenia – zamiast zaczynać od razu i nie mieć pojęcia, co mamy tak naprawdę robić.

Dlaczego jest to dla nas tak duży problem? To proste – przez lata słyszeliśmy tak wiele różnych porad, że dzisiaj nie umiemy już określić, co jest prawdą i co może okazać się jednak dla nas bardzo szkodliwe. Czy głodówka ma sens, jeśli robimy to przez krótki okres czasu? Czy ćwiczenia faktycznie nie są konieczne, bo wystarczy tylko jeść mniej? Jak szybko zrzucić brzuch, aby efekty jednak się utrzymały? Prawda jest taka – jeśli mamy cokolwiek wybrać to zawsze wybieramy niestety źle.

Typy otyłości brzusznej

Gdy dowiemy się, że zdiagnozowano u nas otyłość brzuszną to często dopiero wtedy po raz pierwszy dociera do nas, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Oczywiście już wcześniej nasza tkanka tłuszczowa nie była dla nas żadną tajemnicą – ale mogliśmy jeszcze wmawiać sobie, że niedługo rozpoczniemy dietę i na pewno w końcu weźmiemy się za siebie. Teraz wiemy już, że naprawdę jest to konieczne i musimy działać tak szybko, jak to tylko możliwe – inaczej zagrożone będzie nawet nasze życie.

Specjaliści są w stanie określić, z jakim rodzajem otyłości mamy do czynienia i robią to na podstawie wyglądu naszego brzucha. Wyróżniają oni typ alkoholowy, wzdęty i zestresowany – oraz typ “gruszka”. Łatwo możemy się domyśleć, iż pierwszy z nich widzimy u tych osób, które nadużywają alkoholu i w wyniku tego zaczynają gwałtownie przybierać na wadze. Nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że taka otyłość jest szczególnie niebezpieczna – tłuszcz magazynuje się w przestrzeniach pomiędzy narządami człowieka i z czasem dochodzi do wypychania mięśni. Jeżeli tylko podejrzewamy, że do takiej sytuacji doszło także u nas – trzeba czym prędzej porzucić nałóg i przystąpić do odchudzania.

Typ wzdęty charakteryzuje się tym, iż nasz brzuch mocno wystaje – z każdym następnym posiłkiem w ciągu dnia coraz bardziej przypomina on balon i w końcu jest to dla nas już naprawdę niekomfortowe. Jeżeli chcemy się tego pozbyć to poza odchudzaniem, warto też zwrócić uwagę na to, jak zachowujemy się podczas jedzenia. Winne może być tutaj na przykład połykanie powietrza podczas spożywania posiłków – a coś takiego można kontrolować. Nie zaleca się tutaj także picia napojów przez słomkę.

Typy otyłości brzusznejZestresowanym typem brzucha nazywamy taki brzuch, który jest miękki i wręcz “wylewa” się ze spodni – dzięki temu można go bardzo łatwo rozpoznać. Na to narażone są oczywiście te osoby, które w codziennym życiu bardzo często się denerwują – nadmierne wydzielanie kolagenu sprawi, że do naszej krwi uwolni się duża dawka cukru i przez to będziemy mieć taki problem.

Brzuch typu “gruszka” w samej swojej nazwie tłumaczy nam, na czym polega taki kłopot – tkanka tłuszczowa gromadzi się w okolicy brzucha oraz na pośladkach i udach. Tutaj jest to bezpośrednio powiązane z zaburzeniami hormonalnymi – narażone są na to kobiety, u których wydziela się zbyt dużo estrogenu.

Walka z otyłością musi oczywiście obejmować stosowanie odpowiedniej diety oraz wzmożoną aktywność fizyczną. Pamiętaj też o tym, jak istotny jest tutaj odpoczynek, znalezienie w sobie motywacji do walki z kilogramami i spożywanie regularnych posiłków. Na pewno pomożesz sobie również poprzez picie dużej ilości wody i unikanie stresu.

Węglowodany proste – nie musisz ich wykluczać

Gdy zaczynasz się odchudzać to masz oczywiście nadzieję na to, że w ten sposób zrzucisz piwny brzuszek, kobiecą oponkę albo nadmiar tkanki tłuszczowej po ciąży. Z czasem jednak okazuje się, że konieczne jest tutaj wprowadzenie wielu zmian, które znacznie zaburzają nasz dotychczasowy tryb życia – a nie każdemu to odpowiada. To Ty musisz w takiej sytuacji znaleźć w sobie motywacje do działania, bo nikt przecież za Ciebie nie schudnie.

Odchudzanie rządzi się swoimi prawami i bardzo łatwo możemy określić, co trzeba robić – aby zobaczyć pierwsze rezultaty. Na pewno warto ograniczyć na sam początek spożywanie węglowodanów prostych – są to m.in. słodycze, makaron, ryż lub biały chleb. Czy trzeba na zawsze wykluczyć je ze swojej diety? Nic z tych rzeczy. Najlepiej zrobimy, jeśli tego typu produkty będziemy jeść rzadko i w małych ilościach – zaspokoimy w ten sposób swój głód i jednocześnie nie przekroczymy zapotrzebowania kalorycznego.

Z konieczności picia wody wszyscy raczej doskonale zdają sobie sprawę, ale warto tutaj uściślić, iż zalecana ilość to przynajmniej 2 litry wody w ciągu dnia. W ten sposób możemy poprawić pracę naszego metabolizmu. A jeśli czujesz, że nie uda Ci się przez cały dzień pić tylko wody – możesz też spożywać herbaty owocowe lub napary z ziół.

W Twojej diecie musi znaleźć się miejsce na warzywa i owoce – aczkolwiek te drugie lepiej jest spożywać tylko w pierwszej części dnia. Warzywa mają w sobie dużo błonnika i po ich spożyciu przez długi czas nie odczuwamy znowu głodu – dzięki temu odchudzanie staje się łatwiejsze, a my zaczynamy widzieć pierwsze efekty.

Jeżeli chodzi o treningi to osoby odchudzające się bardzo polecają interwały – są to ćwiczenia przeplatane, o różnej intensywności. Trening siłowy także jest skuteczny. Najważniejsze będzie tutaj to, aby wybrane ćwiczenia wykonywać regularnie i przynajmniej kilka razy w tygodniu – tylko w taki sposób mamy szansę na to, aby nasza sylwetka faktycznie zaczęła się zmieniać.

Szybkie zrzucenie brzucha – najważniejsze zasady

W jaki sposób szybko pozbyć się tłuszczu z brzucha oraz boczków? Pewne jest to, że jeśli chcemy schudnąć trwale i bez efektu jo-jo – nie możemy liczyć na to, że odbędzie się to szybko. Potrzebny jest Ci bardzo konkretny plan działania, którego od temu momentu będziesz przestrzegać – determinacja i pokonywanie trudnych momentów będą tym, co doprowadzi Cię bliżej do Twojego celu.

Szybkie zrzucenie brzucha - najważniejsze zasadyJeżeli wydaje Ci się, że pozbywanie się tkanki tłuszczowej z brzucha polega tylko i wyłącznie na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń – nie jest to do końca prawda. Najważniejsze jest to, aby zastosować połączenie aktywności fizycznej oraz dobrej diety – takiej, która nie zakłada głodzenia się i ograniczania jakichkolwiek produktów żywieniowych.

Musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie na kalorie i sprawdzić sobie, ile wynosi zalecany deficyt kaloryczny. Pamiętaj jednak, że w trakcie odchudzania tracisz tkankę tłuszczową bardzo równomiernie – potrzeba więc trochę więcej do tego, aby widzieć rezultaty konkretnie na brzuchu. W tym celu dobrze sprawdzi się trening aerobowy – bieganie, pływanie lub nawet zwyczajne spacery. Warto zainteresować się też oczywiście ćwiczeniami siłowymi. Zapasy glikogenu mięśniowego będzie trzeba uzupełniać przy pomocy dobrze dobranych węglowodanów.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że odchudzasz się skutecznie to zadbaj też o picie odpowiedniej ilości wody i prawidłową ilość snu. Często zapominamy o takich sprawach i przez to później nie widzimy żadnych efektów. Dieta musi składać się z warzyw i owoców, a mądrym krokiem będzie też graniczenie węglowodanów prostych i wyższe spożycie produktów wysokobiałkowych.

Chociaż regularne ćwiczenia są na pewno bardzo ważne to jednak większość specjalistów zgadza się z tym, że na wygląd naszego brzucha pracujemy przede wszystkim w kuchni. Znajdź czas na to, aby wcześniej układać sobie plan posiłków na dany tydzień i staraj się potem nie łamać ustalonych przez siebie zasad – tylko tak osiągniesz sukces.

Jak skutecznie i szybko zrzucić brzuch?

To zupełnie naturalne, że człowiekowi zależy na szybciej utracie kilogramów – nie chcemy się za bardzo namęczyć, ale jednocześnie marzą nam się bardzo dobre efekty. Jest to jednak podejście naiwne – tak wiele osób każdego dnia zmaga się z nadwagą i oni robią to w sposób prawidłowy. Widzą pozytywne rezultaty, bo nie boją się o to zawalczyć. Dlaczego więc nam miałoby się udać to samo – tylko poprzez głodzenie się? Nie możemy czegoś takiego oczekiwać – to świadczy o sporym egoizmie.

jak szybko zrzucić brzuch - skutecznie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko zrzucić brzuch i boczki – przygotuj się na ciężką pracę, która na pewno potrwa o wiele dłużej niż Ci się wydaje. Do tej pory Twój organizm był przyzwyczajony do tego, że dostaje dowolne ilości jedzenia – ile tylko chce. Nie musi ćwiczyć, bo Ty nie masz na to nigdy ochoty. Życie jest proste i przyjemne – ale wyniki badań cały czas się pogarszają.

Jak szybko zrzucić brzuch po ciąży i po cesarce?

Niektórzy ludzie nigdy nie zastanawiają się nad tym, jak szybko i skutecznie zrzucić brzuch – w ogóle ich to nie interesuje. Przez wiele lat odżywiają się głównie przetworzoną żywnością, ruch ograniczają do minimum i chętnie sięgają po alkohol. Zmian zachodzących w naszym ciele możemy początkowo nawet nie zauważać – a jak niechętnie stajemy na wadze to łatwo jest udawać, że wszystko jest w porządku. Możemy mieć jednak pewność, że kilogramy rosną i to w zatrważających tempie.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie próbujesz nigdy dowiedzieć się, jak szybko i skutecznie zrzucić brzuch – Twoje ciało bardzo na tym cierpi. Z czasem pojawią się problemy ze stawami, cukrzyca, miażdżyca, kłopoty z sercem. To wszystko stanowi zagrożenie dla naszego życia i znacznie pogarsza jego jakość.

jak szybko zrzucić brzuch - po ciąży - po cesarce

Nie możemy tak po prostu tego ignorować, bo potem będziemy tego bardzo żałować. To normalne, że boimy się odchudzania – boimy się porażki, boimy się tego, że będzie to dla nas bardzo trudne i wszystkich rozczarujemy. Lepiej jest jednak spróbować 10 razy i za 11 razem odnieść sukces – niż od razu się poddać i nawet nie dać sobie szansy. Nadwaga jest najbardziej niebezpieczna w starszym wieku, bo wtedy nasz organizm tak czy inaczej jest słabszy – ale nie możemy czuć się bezpieczni tylko dlatego, że jesteśmy jeszcze młodzi.

Musisz sobie uświadomić, jaki ma to obecnie wpływ na Twoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Zastanów się nad tym, jak zrzucić szybko brzuch – a najlepiej, jak po prostu zrobić to skutecznie.

Jak szybko zrzucić brzuch i boczki?

Nasz problem z dietą polega na tym, że nie wiemy tak naprawdę, jak powinno to wyglądać. Samo słowo “dieta” kojarzy nam się przede wszystkim z licznymi ograniczeniami – nie wolno nam jeść tego, musimy unikać czegoś innego. W końcu powinno do nas jednak dotrzeć, że tutaj nie ma żadnych produktów, które trzeba wykluczyć na stałe – to ludzie sobie to wmówili i nie wiadomo tak naprawdę, dlaczego.

Chcesz dalej jeść czekoladę? Nie jesteś w stanie w 100% zrezygnować z pizzy? Wszystko to jest w porządku – po prostu jedz te rzeczy w mniejszych ilościach. Człowiek chudnie tylko wtedy, gdy je kilkaset kalorii mniej niż potrzebuje – a można to obliczyć w kalkulatorze zapotrzebowania kalorycznego. Wtedy jesteśmy w deficycie, a kilogramy powoli znikają.

jak szybko zrzucić brzuch - boczki

Czy musisz jeść tylko warzywa i owoce, aby pozbyć się nadwagi? Oczywiście, że nie – nikt nigdy nie powiedział, że jest to konieczne. Dalej wolno Ci jeść chleb, makaron – słodkie i słone przekąski. Zdrowa dieta polega właśnie na tym, iż znajdujemy miejsce na wszystko – ale nie przekraczamy ilości kalorii, którą musimy spożywać, aby chudnąć.

Dlaczego jest to tak ważne, aby sobie na coś takiego pozwalać? W takiej sytuacji nie czujemy ciągle ochoty na chipsy lub batoniki – normalnie je spożywamy, więc nas do tego bardzo nie “ciągnie”. Możemy więc kontrolować to, co jemy i nie boimy się już, że pewnego dnia będziemy mieć napad objadania się i wszystko zniszczymy. Prawda jest też taka, że jeden dzień przejadania się to nic takiego – dopóki potem wracamy faktycznie do dobrego stylu życia i staramy się już nie popełniać błędów. Jak szybko zrzucić brzuch i boczki? Przede wszystkim napraw swoją relacje z jedzeniem.

Jak szybko zrzucić brzuch, czyli odchudzanie po ciąży.

O ile większość osób akceptuje to, że odchudzanie musi wiązać się z dietą – nie do końca mamy ochotę na ćwiczenia. Nie każdy lubi się ruszać, a przy dużej nadwadze jest to też dla nas zwyczajnie niezbyt przyjemne. Mocno się pocimy i odczuwamy ból stawów – ale to oznacza tylko, że musimy zaczynać bardzo powoli. Nie wolno na początku się przeciążać, bo możemy sobie zrobić krzywdę – ale powolne spacery będą dla nas już bardzo wskazane.

Zapominamy właśnie o tym – każdy ruch to zdrowie.

Możesz więcej ruszać się w domu – częściej sprzątać, tańczyć, chodzić. Możesz iść na spacer, na rower, na basen, na siłownię. Trudno jest nam uwierzyć w to, że nie ma nawet jednej dyscypliny, która sprawiałaby Ci radość. Zwykle my sami sobie to wmawiamy, a po pewnym czasie zaczynamy też w to po prostu wierzyć.

Jak szybko zrzucić brzuch? Połącz dietę z ćwiczeniami i bardzo szybko zaczniesz widzieć efekty – a w dodatku wtedy możesz mieć pewność, że potem też dasz radę utrzymać nową wagę. W taki właśnie sposób uczymy się lepszych nawyków, uczymy się zdrowego stylu życia – a możemy Cię zapewnić, że po pewnym czasie nie będziesz już odczuwać potrzeby powrotu do wcześniejszych przyzwyczajeń.

Musimy Cię jednak przestrzec przed nadgorliwością – musisz pamiętać o tym, że zdrowy spadek kilogramów to około 1 kg tygodniowo. Nie dasz rady tego przyspieszyć tylko dlatego, że zaczniesz ćwiczyć dwa razy dziennie i przez 7 dni w tygodniu.

Doskonale wiemy, że są ludzie, którzy tak właśnie starają się pozbyć nadwagi – ale ponownie jest to tylko próba oszukania własnego organizmu, która zwykle kończy się źle. Trzeba raz na zawsze zaakceptować to, że nie przytyliśmy w tydzień – a więc również w takim czasie nie damy rady schudnąć. Im szybciej to do Ciebie dotrze – tym lepiej dla Ciebie i dla Twojego organizmu. Nie utrudniaj sobie czegoś, co wcale nie musi być trudne – potrzebujesz po prostu czasu i odrobiny cierpliwości.

Jak szybko zrzucić brzuch po ciąży?

Często poruszanym przez kobiety tematem jest kwestia pozbywania się nadwagi po ciąży. Tutaj sytuacja jest trochę inna niż zwykle, bo tak naprawdę każda z pań tyje w tym okresie czasu – bez względu na to, jaki był nas wcześniejszy tryb życia. Oczywiście o wiele łatwiej będzie nam wrócić do formy wtedy, gdy mamy już w sobie wyrobione dobre nawyki – możemy po prostu do nich powrócić i kilogramy szybko znikną. Nikt nie zabrania nam przecież ćwiczyć też w trakcie samej ciąży – ale tylko wtedy, gdy robiłyśmy to już regularnie wcześniej.

Jak szybko zrzucić brzuch po ciąży? Musisz początkowo trochę poczekać, aby Twój organizm mógł odpocząć – zwykle z ćwiczeniami trzeba się wstrzymać przez pierwsze kilka tygodni po porodzie. W tym czasie możesz już jednak jeść zdrowo – nie będziesz doświadczać typowych ciążowych zachcianek, więc będzie to o wiele łatwiejsze niż wcześniej. To właśnie w taki sposób zrozumiesz, jak zrzucić szybko brzuch – ale daj sobie też na to czas, bo nie musisz przecież niczego robić natychmiast. Ciesz się czasem spędzanym ze swoim dzieckiem.

Wiesz już teraz, jak szybko zrzucić brzuch po ciąży – ale jak szybko zrzucić brzuch po cesarce? Tutaj sytuacja nie jest już taka prosta, bo przeszliśmy poważną operacje i nasz organizm potrzebuje teraz przede wszystkim odpoczynku. Możesz nam wierzyć, że w pierwszych tygodniach po takim porodzie – w ogóle nie będzie interesowało Cię odchudzanie. Nie ma w tym nic dziwnego – musisz dojść do siebie i po prostu słuchać swojego organizmu. Okres połogu jest tak czy inaczej trudny – a gdy mamy dodatkowo ranę na brzuchu, którą musimy się dobrze zajmować to staje się to o wiele bardziej skomplikowane.

Jak szybko zrzucić brzuch po cesarce? Każdy planowany krok musisz przede wszystkim konsultować ze specjalistą – nigdy nie zaczynaj ćwiczyć bez jego zgody, bo tylko zrobisz sobie krzywdę lub utrudnisz proces gojenia się rany. Nie chcesz przecież, aby została Ci potem brzydka blizna. Możesz od samego początku jeść zdrowo, ale z ćwiczeniami trzeba będzie jednak długo poczekać. Sama dieta powinna już zacząć przynosić efekty, więc nie warto się tym aż tak bardzo przejmować – wrócisz do formy w swoim czasie, a każda z kobiet jest przecież zupełnie inna. Nie zadręczaj się, jeśli u Ciebie potrwa to trochę dłużej.