jak skutecznie schudnąć – szybko – po 40 – z brzucha – z ud – 20 kg – w miesiąc

0
Rate this post

Masz problemy z utratą wagi? A może chcesz szybciej schudnąć? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. Przygotuj się na utratę wagi, nie przejmując się głodem. Nasze konwencjonalne poglądy na temat odchudzania – jedz mniej, biegaj więcej – wymagają dużej siły woli. Liczenie kalorii, codzienne wielogodzinne ćwiczenia i próby ignorowania głodu? Uważamy, że to niepotrzebne cierpienie i prawdopodobnie strata czasu i cennej siły woli.

Prędzej czy później ludzie często się poddają. Nadmierne skupienie na liczeniu kalorii niewiele zrobiło, by odwrócić naszą obecną epidemię otyłości. Na szczęście jest lepszy sposób. Co z tego wynika? Kalorie nie są jedyną rzeczą, która ma znaczenie, jeśli chodzi o utratę wagi. Twoja waga jest również regulowana hormonalnie. Jeśli zmniejszysz swój głód i poziom hormonu magazynującego tłuszcz – insuliny, utrata wagi może być łatwiejsza.

jak skutecznie schudnąć – szybko

Jeśli chcesz schudnąć, zacznij od unikania cukru i skrobi (takich jak chleb, makaron i ziemniaki). To stary pomysł: od co najmniej 150 lat istnieje niekończący się strumień diet odchudzających opartych na jedzeniu mniejszej ilości węglowodanów. Nowością jest to, że dziesiątki nowoczesnych badań udowodniły, że owszem, średnio diety są bardziej skuteczne w odchudzaniu niż inne diety.

Oczywiście można schudnąć na każdej diecie – wystarczy jeść mniej kalorii niż się spala, prawda? Problem z tą uproszczoną radą polega na tym, że ignoruje ona słonia w pokoju: głód. Niewiele osób lubi “po prostu jeść mniej”, gdyż skutkuje to chodzeniem głodnym. Prędzej czy później wiele osób prawdopodobnie się podda i zje do pełna. Dlatego tak powszechne są diety typu jo-jo. Chociaż możliwe jest schudnięcie na każdej diecie, niektóre rodzaje diet wydają się ułatwiać, a inne znacznie utrudniać.

Główną zaletą diety jest to, że może ona sprawić, że będziesz chciał jeść mniej. Nawet bez liczenia kalorii, większość osób z nadwagą je znacznie mniej na diecie. Innymi słowy, kalorie się liczą, ale nie musisz ich liczyć.

jak skutecznie schudnąć - szybkoBadanie z 2012 roku wykazało również, że osoby, które schudły, miały znacznie mniejszy spadek całkowitego wydatku energetycznego (kalorie spalane w ciągu 24 godzin) podczas stosowania diety w porównaniu z dietą niskotłuszczową w warunkach stabilnej wagi – różnica wynosiła aż 300 kalorii.

Jeden z profesorów stojących za badaniem powiedział, że ta korzyść była “równoważna liczbie kalorii typowo spalonych przez godzinę umiarkowanie ciężkich ćwiczeń fizycznych”. Wyobraź sobie: Cała dodatkowa godzina ćwiczeń każdego dnia, bez twojego ćwiczenia.

jak skutecznie schudnąć – z brzucha – z ud

Obecnie istnieje jeszcze większe i staranniej przeprowadzone badanie potwierdzające ten efekt metaboliczny, w którym różne grupy osób schudły spalając od 200 do prawie 500 dodatkowych kalorii dziennie na diecie, w porównaniu z inną dietą.

Najnowszy przegląd szwedzkich ekspertów stwierdził również, że diety powodują szybszą utratę wagi niż inne diety, pozornie bez niebezpiecznych skutków. Podsumowując: diety zmniejszają głód i sprawiają, że łatwiej jest zjeść mniej. Może również zwiększyć spalanie tłuszczu w spoczynku. Badanie za badaniem pokazuje, że diety niskowęglowodanowe działają na rzecz utraty wagi, a także, średnio, poprawiają kluczowe markery zdrowotne.

Utrata wagi to naprawdę prosta matematyka. Musisz pozbyć się więcej energii niż włożyłeś. Najprostszym sposobem jest ograniczenie spożywanych kalorii. Ale można też zwiększyć spożycie poprzez większe ćwiczenia. Najlepszym sposobem jest zrobienie kombinacji tychże. Normalne spożycie kalorii to 1800 – 2500 kalorii dziennie w zależności od wieku i wagi. Aby stracić jeden kilogram w ciągu tygodnia, należy zmniejszyć spożycie kalorii o 7000 kalorii. Warto jednak wiedzieć, że nie można ciąć wszystkiego na raz.

Jeśli wprowadzisz zbyt wiele zmian naraz, możesz nie być w stanie kontynuować. Podejmij jedną lub dwie zmiany na raz i pracuj nad nimi, aż się przykleją. Czasami trzeba wprowadzić kilka dużych zmian, aby uzyskać efekty i nie odpuszczać. Zastanów się, jak pracujesz. To jest najważniejsza rzecz.

jak skutecznie schudnąć – 20 kg – po 40

Dziennik, który pomoże Ci. Metoda, która polega na zmniejszeniu ilości przyjmowanych kalorii, ale nadal jedzeniu normalnych posiłków, jest metodą opracowaną w Institutet. daje Ci własny dzienniczek żywieniowy, w którym zapisujesz wszystko, co jesz i dowiadujesz się, ile kalorii zostało Ci do zjedzenia. Nie musisz sam liczyć kalorii, system Ci w tym pomaga. Serwis pozwala znaleźć zawartość odżywczą i liczbę kalorii szerokiej gamy produktów spożywczych oraz udostępnia tysiące przepisów, które są obliczone pod względem odżywczym.

jak skutecznie schudnąć - 20 kg - po 40

Ponieważ Twoje spożycie kalorii jest bardzo ograniczone, szybko zauważysz, jakie jedzenie utrzymuje Cię w pełni przez długi czas. Oto kilka bardziej skutecznych wskazówek, jak zmniejszyć apetyt, szybko schudnąć bez głodu i poprawić swoje zdrowie metaboliczne, opartych na nauce. Zmniejsz swoje uzależnienie od cukru i jedz mniej.

Kiedy próbujesz szybko schudnąć, to dobry pomysł, aby ograniczyć cukier i węglowodany. To właśnie te rodzaje żywności najbardziej podnoszą poziom insuliny w organizmie, a tym samym pomagają organizmowi magazynować tłuszcz.

Kiedy poziom insuliny spada, tłuszcz łatwiej wydostaje się z magazynów tłuszczowych i zaczynasz spalać tłuszcz zamiast węglowodanów. Inną korzyścią z obniżenia poziomu insuliny jest to, że nerki zaczynają pozbywać się dodatkowego sodu i wody, zmniejszając niepotrzebne kilogramy płynów, które w przeciwnym razie mógłbyś nosić przy sobie.

Jedz białko, tłuszcz i warzywa. Każdy posiłek powinien zawierać źródło białka, źródło tłuszczu i węglowodanów. Jeśli chcesz ograniczyć węglowodany, warto wybrać warzywa, które mają niską zawartość węglowodanów.

jak skutecznie schudnąć – w miesiąc – blog

Źródła białka:

 • Mięso: np. wołowina, kurczak, wieprzowina, jagnięcina, bekon
 • Ryby i owoce morza: np. łosoś, dorsz, krewetki, raki, homary
 • Jaja: najlepsze są jaja wzbogacone w kwasy omega-3 lub jaja pasteryzowane.

Może zwiększyć oparzenie. Jeśli jesz mniej węglowodanów, ważne jest, aby jeść dużo białka, jeśli chcesz pozostać pełny. Badania wykazały, że dieta wysokobiałkowa może zwiększyć spalanie kalorii o 80-100 kalorii dziennie.

Badania wykazały również, że spożywanie dużej ilości białka może zmniejszyć nadmierne myślenie o jedzeniu o 60%, zmniejszyć zachcianki na wieczorne posiłki o połowę i sprawić, że będziesz tak pełny, że automatycznie zjesz 441 mniej kalorii dziennie… tylko poprzez dodanie większej ilości białka do swojej diety.

jak skutecznie schudnąć - po 50-tce - bez ćwiczeń

Warzywa:

 • Brokuły
 • Kalafior
 • Brokuły
 • Kapusta
 • Kiełki brukselki
 • Salada
 • ogórek

Tutaj możesz sprawdzić kaloryczność i zawartość składników odżywczych wielu różnych warzyw. Nie bój się załadować swojego talerza pełnego warzyw low-carb. Możesz jeść masywne ilości bez przekraczania ilości kalorii, które możesz jeść każdego dnia.

Źródła tłuszczu:

 • Oliwa z oliwek
 • Olej kokosowy
 • Oliwa z oliwek
 • Olejek z oliwek

Jedz co najmniej trzy razy dziennie. Należy jeść co najmniej 3 posiłki dziennie. Jeśli po południu poczujesz głód, dodaj czwarty posiłek. Wykazano, że olej kokosowy jest dobrym źródłem tłuszczu do gotowania. Tłuszcz ten jest bardziej sycący niż inne tłuszcze, a także może nieznacznie zwiększyć metabolizm organizmu.

jak skutecznie schudnąć – po 50-tce – bez ćwiczeń

Nie trzeba się bać naturalnych tłuszczów. Ostatnie badania wykazały, że tłuszcz nasycony nie zwiększa ryzyka chorób serca. Podnoszenie ciężarów. Nie musisz ćwiczyć, aby schudnąć, jeśli trzymasz się szacowanego spożycia kalorii. Jest to jednak zalecane dla uzyskania najlepszych efektów. Podnoszenie ciężarów na siłowni zostało wykazane w badaniach jako dobra opcja dla tych, którzy chcą schudnąć. Jeśli jesteś nowy na siłowni, dobrym pomysłem może być poproszenie trenera o radę.

Jako członek, masz dostęp do szeregu programów ćwiczeń. Zostań członkiem tutaj Podnoszenie ciężarów pomoże Ci spalić trochę kalorii i przeciwdziałać spowolnieniu metabolizmu, które jest częstym efektem ubocznym utraty wagi.

Badania nad dietami niskokalorycznymi pokazują, że w rzeczywistości można również nieznacznie zwiększyć masę mięśniową przy jednoczesnej znacznej redukcji masy tłuszczowej. Jeśli nie możesz podnosić ciężarów, możesz zamiast tego wykonywać lżejsze rodzaje ćwiczeń kardio, takie jak szybki spacer, bieg lub pływanie.

Czy powinienem liczyć kalorie? Jeśli schudniesz, nie musisz samodzielnie liczyć kalorii, o ile korzystasz z dziennika. Wtedy po prostu logujesz to, co jesz, a on automatycznie powie ci, ile kalorii zjadłeś i ile zostało ci do wydania w ciągu dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj