Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie lub w miesiąc – jadłospis i ćwiczenia

0
Rate this post

Walka z nadwagą na pewno jest zdecydowanie łatwiejsza, gdy mamy do zrzucenia tylko kilka kilogramów – aczkolwiek w dalszym ciągu będziemy musieli przygotować się tutaj na wiele poświęceń i na to, że po drodze czekają nas trudności. Nie możemy też nastawiać się na to, że potrwa to tydzień czy dwa – kilogramy trzeba tracić powoli, aby móc potem swoją nową wagę faktycznie utrzymać. Nie chcemy przecież doświadczyć efektu jo-jo – nie jest to na pewno nic przyjemnego.

Jak schudnąć 5 kg? Dokładnie tak samo, jak w przypadku 10 czy 15 kg – trzeba przejść na dietę i zacząć więcej się ruszać. Dieta nie oznacza w tym wypadku wcale ograniczania wszelkich lubianych potraw – już od dawna wiadomo, że nie musi to na tym polegać. Kiedyś ludzie faktycznie myśleli, że tyje się od konkretnych pokarmów – ale to nie jest prawda. Tyjemy wtedy, gdy spożywamy zbyt dużo kalorii. Jeśli nauczymy się jeść tyle, ile potrzebuje nasz organizm i bez przejadania się – szybko uda nam się schudnąć.

Ćwiczenia na to jak schudnąć 5 kg w tydzień oraz w 2 tygodnie

Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie? Nie powinno się w ogóle nad czymś takim zastanawiać. Ludzie niestety w kwestiach odchudzania nie potrafią słuchać głosu swojego rozsądku – czasami myślimy nawet o tym, jak schudnąć 15 kg w dwa tygodnie. To jest już całkowicie nieodpowiedzialne podejście – wiemy przecież, jak schudnąć 15 kg. Przede wszystkim potrzebujemy do tego czasu – będzie to najpewniej kilka miesięcy i nikt nie jest tutaj wyjątkiem.

jak schudnąć 5 kg - w tydzień - ćwiczenia - w 2 tygodnie

W odchudzaniu można bardzo łatwo popełnić mnóstwo błędów – a niektóre z nich mogą nawet narazić nas na poważne niebezpieczeństwo. Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak schudnąć 15 kg poprzez głodzenie się to jesteś na dobrej drodze do tego, aby zrobić sobie krzywdę.

Mogłoby się wydawać, że obecnie ludzie są już przecież mądrzejsi – mamy tak łatwy dostęp do informacji i rozumiemy, że te najlepsze efekty zawsze przychodzą z czasem. W odchudzaniu jednak często kierujemy się tylko i wyłącznie emocjami – musimy schudnąć szybko, aby nie doświadczać dalej krytyki. Chcemy wiedzieć, jak schudnąć 15 kg w miesiąc, bo mamy jakąś ważną okazję i nie wyobrażamy sobie już wtedy mieć nadwagi – ale to nie jest takie proste.

Najpierw po prostu pogódź się z tym, że nie dowiesz się od nikogo, jak schudnąć w 2 dni 5 kg – tylko oszuści mogą Ci obiecywać podobne rezultaty. Ustal sobie jakiś konkretny cel, który faktycznie będzie możliwy do osiągnięcia – na przykład 0,5-1 kg tygodniowo, którego będziesz się pozbywać. Jeżeli faktycznie chcesz akurat obecnie zrzucić 5 kg to zajmie Ci to niecałe dwa miesiące – przecież wcale nie brzmi to tak źle. Postaramy się podpowiedzieć Ci teraz, jak schudnąć 5 kg bez robienia sobie krzywdy i tak, aby móc potem utrzymać wagę na odpowiednim poziomie.

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc – jadłospis

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że każde odchudzanie trzeba zacząć od jedzenia – a konkretnie od zastanowienia się nad tym, co możemy jeść i czego warto raczej unikać. My jednak chcemy Ci dzisiaj powiedzieć, że nie musisz z niczego rezygnować – na dobrej diecie nikt nie zakazuje nam nawet spożywania czekolady. Dopóki cały czas masz kontrolę nad tym, ile kalorii spożywasz – nie musisz się martwić tym, co konkretnie jesz.

Oczywiście warto odżywiać się w 80% zdrowo, bo nasz organizm wtedy lepiej działa i my także czujemy się inaczej. Jeżeli jednak odmawiamy sobie słodyczy czy słonych przekąsek całkowicie to zwykle nasz organizm szybko zaczyna się ich domagać – a i psychika jest zdecydowanie słabsza, bo ciągle mamy na coś takiego ochotę. O wiele lepszym pomysłem będzie więc okazjonalne pozwalanie sobie na tego typu pokarmy – po to, aby nie rzucić się na to w chwili słabości i nie porzucić wtedy całego swojego planu.

Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie? Nie dasz rady tego zrobić bez głodzenia się – ale możesz w tym czasie pozbyć się około 2 kg, jeśli będziesz stosować się do zdrowej diety.

jak schudnąć 5 kg - w miesiąc - jadłospis

U osób z otyłością lub dużą nadwagą można zaobserwować wyższe spadki, ale wtedy zwykle pozbywamy się wody z organizmu oraz zawartości jelit – utracone kilogramy to nie jest więc faktycznie tylko i wyłącznie tkanka tłuszczowa. Jest to jednak jedyna sytuacja, w której wyższy spadek wagi można usprawiedliwić i raczej nie trzeba się tym w ogóle martwić.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć 5 kg w miesiąc jadłospis musiałby być wtedy bardzo restrykcyjny – a czy na pewno chcesz się teraz po prostu głodzić? Takie podejście jest najgorszym z możliwych, bo 5 kg to naprawdę nie jest dużo – daj sobie czas, a bez problemu zgubisz tyle kilogramów i zachowasz też jednocześnie swoje zdrowie.

Jak schudnąć 15 kg bez ćwiczeń

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak schudnąć 5 kg w miesiąc to często do głowy przychodzą nam także intensywne ćwiczenia – ale to nie ma sensu. O wiele lepiej będzie zaczynać powoli i testować możliwości swojego organizmu – tym bardziej, jeśli do tej pory ruszaliśmy się raczej niewiele. Pamiętaj, że Twoje ciało także tutaj będzie potrzebowało czasu – a w przypadku utraty zaledwie 5 kg nie musisz też od razu trenować dwa razy dziennie. Zaczynaj od 3,4 treningów w tygodniu i to w zupełności wystarczy.

Nie zastanawiaj się tutaj nad tym, jak schudnąć 5 kg w tydzień lub jak schudnąć 5 kg w 3 dni – czasami mamy takie plany, ponieważ przed nami jakaś ważna okazja i chcemy wyglądać świetnie. Jeśli będziesz jednak się głodzić i przetrenowywać – najprędzej zrezygnujesz w końcu z danego wydarzenia, bo nie będziesz mieć siły na cokolwiek.

Wykonywane ćwiczenia musisz na pewno lubić – tylko wtedy faktycznie się w coś takiego angażujemy i chce nam się iść na siłownię lub wyjść pobiegać. Jeśli wiesz, że basen to nie jest coś dla Ciebie – wybierz inny sport. Wybór masz przecież ogromny, a zawsze lepiej jest szukać takiej dyscypliny, z którą zwiążemy swoje życie przynajmniej na długie miesiące – a najlepiej lata. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ po odchudzaniu nie możemy tak po prostu powrócić do starego systemu odżywiania się i do leżenia na kanapie – zniwelujemy w ten sposób wszelkie swoje wysiłki.

jak schudnąć 5 kg - 15 kg - bez ćwiczeń

Niechęć do ćwiczeń to coś normalnego, gdy mamy nadwagę – najważniejsza będzie tutaj wtedy Twoja silna wola i wytrwałość. Dopóki wiesz, po co to robisz i chcesz faktycznie osiągnąć sukces – dasz sobie radę i to nawet wtedy, gdy zdarzy Ci się zjeść za dużo lub ominąć trening. Będziesz mieć świadomość tego, że to nie ma znaczenia – przecież tak czy inaczej dasz radę wrócić na dobre tory.

Jak schudnąć 5 kg w 2 – 3 dni?

Bardzo często w odchudzaniu chcemy udowodnić sobie, że jesteśmy w stanie zrobić to zupełnie sami – a przecież wcale nie musimy tego robić w ten sposób. Jeśli czujesz na przykład, że nie dasz rady wymyślić sobie dobrej diety – możesz zawsze poprosić dietetyka o ułożenie konkretnego planu. Podasz mu wtedy wszystkie swoje ulubione potrawy, opiszesz swój styl życia i na tej podstawie da on radę rozpisać Ci każdy posiłek.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć 5 kg w miesiąc jadłospis na pewno będzie tutaj sporym ułatwieniem – tym bardziej, jeśli stworzy go osoba z odpowiednim wykształceniem.

A gdy chcesz sprawdzić, jak schudnąć 5 kg w tydzień ćwiczenia może Ci zaproponować trener – aczkolwiek nie oczekiwalibyśmy, iż faktycznie wydarzy się to w takim okresie czasu. Trenerzy nie chcą nikomu robić krzywdy, więc zaproponują Ci tutaj najpewniej utratę takiej ilości kilogramów w miesiąc lub dwa – co dalej jest bardzo dobrym wynikiem. Możesz też sprawdzić sobie, jak szybko schudnąć 5 kg bez ćwiczeń – ale aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie na wiele aspektów Twojego życia, więc nie radzimy Ci z tego rezygnować.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Taka ilość czasu może okazać się niewystarczająca, aczkolwiek najpewniej nie potrwa to dużo dłużej – zwykle 5 kg gubimy w niecałe dwa miesiące. Zacznij od dobrze dopasowanej do siebie diety, która nie będzie zakładała wykluczania Twoich ulubionych pokarmów. Staraj się, aby większość spożywanego jedzenia była naturalna – unikaj przetworzonej żywności.

Dodatkowo spróbuj też dobrze się wysypiać, unikać stresu i pić dużo wody – wtedy nasze ciało lepiej pracuje i faktycznie chudniemy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć 5 kg w tydzień ćwiczenia Ci tutaj nie pomogą – ale będą przydatne, jeśli zamierzasz jednak dać sobie na to więcej czasu.

jak schudnąć 5 kg - w 3 dni - w 2 dni

Nie zmuszaj się do robienia czegoś, co Ci nie odpowiada – warto pamiętać o tym, że siłownia może być dla niektórych po prostu nieodpowiednia i nie oznacza to wcale, że nie mamy już innej możliwości ćwiczenia. Tak samo dobrze sprawdzi się jazda na rowerze, taniec, gra w koszykówkę. Przy wysokiej nadwadze zalecamy też zaczynanie powoli – Twoje stawy mogą nie dać sobie rady z nadmiernym wysiłkiem przy sporym obciążeniu. We wszystkim potrzebna jest nam cierpliwość – oraz zdrowy rozsądek.

Nie ma znaczenia to, czy chcesz zgubić 5 kg lub 25 kg – zawsze powinno to wyglądać tak samo. Zmienia się tylko ilość czasu, jaką będziemy musieli poświęcić na odchudzanie. Głęboko wierzymy w to, że gdy się chce to można osiągnąć wszystko – a bez motywacji nie zrobimy niestety nic. Nawet karnet na drogą siłownię i najlepiej rozpisany jadłospis nie sprawią, że schudniemy, jeśli my nie mamy motywacji i w siebie nie wierzymy. Nie zwracaj uwagi na to, ile razy do tej pory Ci nie wyszło – skup się na tej próbie i zaangażuj się w to na 100%.