Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie lub w miesiąc – jadłospis i ćwiczenia

Rate this post

Walka z nadwagą na pewno jest zdecydowanie łatwiejsza, gdy mamy do zrzucenia tylko kilka kilogramów – aczkolwiek w dalszym ciągu będziemy musieli przygotować się tutaj na wiele poświęceń i na to, że po drodze czekają nas trudności. Nie możemy też nastawiać się na to, że potrwa to tydzień czy dwa – kilogramy trzeba tracić powoli, aby móc potem swoją nową wagę faktycznie utrzymać. Nie chcemy przecież doświadczyć efektu jo-jo – nie jest to na pewno nic przyjemnego.

Jak schudnąć 5 kg? Dokładnie tak samo, jak w przypadku 10 czy 15 kg – trzeba przejść na dietę i zacząć więcej się ruszać. Dieta nie oznacza w tym wypadku wcale ograniczania wszelkich lubianych potraw – już od dawna wiadomo, że nie musi to na tym polegać. Kiedyś ludzie faktycznie myśleli, że tyje się od konkretnych pokarmów – ale to nie jest prawda. Tyjemy wtedy, gdy spożywamy zbyt dużo kalorii. Jeśli nauczymy się jeść tyle, ile potrzebuje nasz organizm i bez przejadania się – szybko uda nam się schudnąć.

Dieta “cud”, czy naprawdę istnieje?

Gdy rozpoczynamy odchudzanie to trzeba pamiętać o tym, że dieta cud nie istnieje – nie ma na pewno jednego, uniwersalnego sposobu na pozbycie się kilogramów. Znamy jednak ogólne zasady, które mogą się sprawdzić i nie zakłada to wcale rezygnacji z wszelkich ulubionych i smacznych potraw. Już kilka drobnych modyfikacji pozwoli nam bez większego problemu pozbyć się 5 kg i tym razem na pewno zrobimy to dobrze.

Od samego początku wytłumacz sobie, że głodzenie się i korzystanie z diet zakładających duży spadek wagi w krótkim czasie – nie ma sensu. Chcesz przecież nie tylko schudnąć trwale, ale przy okazji nauczyć się też, jak ma wyglądać świadomie odżywianie. Stosując diety opierające się na przykład tylko i wyłącznie na jedzeniu grejpfrutów – nabawisz się tylko bardzo szybko efektu jo-jo. Nauka dobrych nawyków żywieniowych to podstawa, jeśli zamierzamy pozbyć się kilogramów i wyciągnąć z tego ważne lekcje.

Dieta "cud", czy naprawdę istnieje?Jeśli chcesz schudnąć 5 kg to wyklucz słodkie napoje ze swojego codziennego życia – zwykle mają w sobie one mnóstwo cukru i wcale nie gaszą naszego pragnienia. Jeżeli starasz się kontrolować ilość spożywanych kalorii to pamiętaj o tym, że takie produkty także mają ich bardzo dużo. Po pewnym czasie może się okazać, że nie chudniesz właśnie dlatego, że chociaż jesz prawidłowo – drugie tyle kalorii dostarczasz sobie poprzez wypijane płyny.

W diecie ważne jest to, aby nie odmawiać sobie niczego w 100%, bo wtedy zaczynamy myśleć tylko o tym produkcie. Dotyczy to także słodyczy. W tym przypadku jednak lepiej byłoby zamienić gotowe produkty z supermarketu – na samodzielnie przygotowywane desery białkowo-tłuszczowe. Chodzi tutaj przede wszystkim o ilość kalorii i cukru, która w produktach sklepowych jest bardzo wysoka – pomimo niewielkiego rozmiaru batonika czy ciastka. Od cukru także można się przecież uzależnić i w dodatku nie odczujemy tutaj wcale sytości – po godzinie znowu będziemy głodni.

Tak samo postępuj w przypadku jedzenia typu fast-food – staraj się go raczej unikać, bo zawarte w takich posiłkach ilości soli są dla nas bardzo niezdrowe i przyczyniają się także do zatrzymywania wody w organizmie. Jeśli masz tylko taką możliwość to zamień sól na o wiele zdrowsze przyprawy ziołowe.

W odchudzaniu pomocne może być także regularne spożywanie posiłków – dzięki temu organizm nie gromadzi tkanki tłuszczowej ‘na zapas” i widzimy rezultaty naszych starań. Pomaga to na pewno również w panowaniu nad głodem – nie mamy już potrzeby podjadania, bo czujemy się syci. Jak dodatkowo zaczniemy też więcej się ruszać to 5 kg zgubimy w naprawdę krótkim czasie.

Efekt Jojo – jak go uniknąć?

Efekt jo jo przede wszystkim przytrafia się osobom, które nagle decydują, że muszą schudnąć natychmiast. W tym celu rozpoczynamy zwykle głodzenie się, bo nie widzimy żadnego innego rozwiązania – a to zawsze kończy się źle. Zbliżające się przyjęcie, wesele czy inne wydarzenie nie jest wystarczająco dobrym powodem do tego, aby narażać swoje zdrowie – odchudzanie zawsze musi odbywać się powoli i z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Co jest nam w takiej sytuacji potrzebne? Najlepiej sprawdzi się dieta redukcyjna i regularna aktywność fizyczna – a do tego będzie nam jeszcze tylko potrzebna odrobina motywacji i wiary we własne możliwości. Jadłospis na pewno nie powinien być tutaj mocno ograniczony – nie jest to nam wcale do niczego potrzebne. W zdrowej diecie znajdzie się miejsce na produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, produkty mleczne.

Bardzo istotne jest to, aby wypracowane w ten sposób nawyki zostały z nami na zawsze – a nie tylko na okres odchudzania. Gdy znasz swoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne to jesteś w stanie łatwo obliczyć, ile kalorii możesz spożywać, aby dalej chudnąć – jakość spożywanych pokarmów jest tutaj na drugim miejscu.

Efekt Jojo - jak go uniknąć?

Żywność przetworzona nie może na pewno stanowić podstawy naszej diety – ale nie przytrafi nam się nic złego, jeśli będziemy od czasu do czasu sięgać po tego typu pokarmy. Gdy pozwalamy sobie na mniej zdrowe jedzenie to nie odczuwamy przez cały czas na to ochoty – zmniejsza się więc ryzyko pojawienia się napadu objadania i łatwiej jest nam wytrzymać w swoich postanowieniach.

Jeżeli chcesz schudnąć 5 kg to postaraj się dobrze zaplanować sobie każdy posiłek w ciągu dnia – posiadanie gotowego planu odżywiania i ćwiczeń zwykle ułatwia nam proces odchudzania. Osiągnięcie takiego celu nie powinno być dla nas bardzo trudne – szczególnie przy wysokiej nadwadze. 5 kg możemy zrzucić w 5-7 tygodni – jeśli oczywiście dbamy o prawidłowy deficyt kaloryczny i regularnie ćwiczymy.

Przykładowe posiłki w Twojej nowej diecie mogą być naprawdę bardzo proste. Jako dobre śniadanie sprawdzi się tutaj na przykład jajecznica lub owsianka – to zarówno smaczne, jak i wartościowe dania. Twoją przekąską mogą być owoce, jogurty lub orzechy – a na obiad przygotuj sobie kurczaka z warzywami i ryżem. Na kolacje bez problemu możesz zjeść kanapki z wybranymi dodatkami i w taki sposób masz za sobą cały dzień na diecie – bez głodzenia się i jedzenia tego, czego nie lubisz.

Idealny proces utraty kilogramów

Idealny proces utraty kilogramówProces utraty kilogramów nie musi być wcale bardzo skomplikowany – wystarczy tylko znać podstawowe zasady i stosować się do zaleceń specjalistów. Najczęściej my sami skazujemy się na niepowodzenie, bo ciągle popełniamy te same błędy i nie próbujemy nawet dowiedzieć się, jak powinno się to wszystko odbywać.

Pierwszą istotną zasadą jest to, aby nie stosować żadnych popularnych diet – tutaj obiecywane są nam niesamowite rezultaty, które w tak krótkim czasie po prostu nie są w stanie nastąpić. Zdrowa dieta nie musi zakładać ograniczania się do kilku produktów lub spożywania zaledwie kilkuset kalorii w ciągu dnia. Gdy zainteresujemy się tym, czym jest PPM oraz CPM – szybko dowiemy się, ile faktycznie możemy jeść i jaka ilość kalorii pozwoli nam pozbyć się nadwagi.

Jeżeli chcesz zgubić 5 kilogramów to musisz nauczyć się walczyć ze swoimi złymi nawykami. Mnóstwo ludzi odżywia się nieregularnie, podjada, unika aktywności fizycznej. Dopóki nie znajdziesz w sobie siły do tego, aby coś w tej kwestii zmienić – nie uda Ci się schudnąć trwale. Jedzenie powinno stać się rytuałem, którego nie przyspieszasz i nie pomijasz – a ruch musi stać się trwałym elementem Twojego codziennego życia.

W czym pomaga nam znajomość podstawowej oraz całkowitej przemiany materii? W taki sposób dowiadujemy się, ile kalorii wolno nam spożywać i ile musimy się ruszać, aby zauważyć efekty odchudzania. Jesteśmy też w stanie oszacować, w jakim okresie czasu najprawdopodobniej pozbędziemy się planowanych 5 kilogramów – a posiadanie takich informacji sprawia, że mamy jakiś cel i zaczynamy bardziej wierzyć we własne możliwości.

Ćwiczenia na to jak schudnąć 5 kg w tydzień oraz w 2 tygodnie

Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie? Nie powinno się w ogóle nad czymś takim zastanawiać. Ludzie niestety w kwestiach odchudzania nie potrafią słuchać głosu swojego rozsądku – czasami myślimy nawet o tym, jak schudnąć 15 kg w dwa tygodnie. To jest już całkowicie nieodpowiedzialne podejście – wiemy przecież, jak schudnąć 15 kg. Przede wszystkim potrzebujemy do tego czasu – będzie to najpewniej kilka miesięcy i nikt nie jest tutaj wyjątkiem.

jak schudnąć 5 kg - w tydzień - ćwiczenia - w 2 tygodnie

W odchudzaniu można bardzo łatwo popełnić mnóstwo błędów – a niektóre z nich mogą nawet narazić nas na poważne niebezpieczeństwo. Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak schudnąć 15 kg poprzez głodzenie się to jesteś na dobrej drodze do tego, aby zrobić sobie krzywdę.

Mogłoby się wydawać, że obecnie ludzie są już przecież mądrzejsi – mamy tak łatwy dostęp do informacji i rozumiemy, że te najlepsze efekty zawsze przychodzą z czasem. W odchudzaniu jednak często kierujemy się tylko i wyłącznie emocjami – musimy schudnąć szybko, aby nie doświadczać dalej krytyki. Chcemy wiedzieć, jak schudnąć 15 kg w miesiąc, bo mamy jakąś ważną okazję i nie wyobrażamy sobie już wtedy mieć nadwagi – ale to nie jest takie proste.

Najpierw po prostu pogódź się z tym, że nie dowiesz się od nikogo, jak schudnąć w 2 dni 5 kg – tylko oszuści mogą Ci obiecywać podobne rezultaty. Ustal sobie jakiś konkretny cel, który faktycznie będzie możliwy do osiągnięcia – na przykład 0,5-1 kg tygodniowo, którego będziesz się pozbywać. Jeżeli faktycznie chcesz akurat obecnie zrzucić 5 kg to zajmie Ci to niecałe dwa miesiące – przecież wcale nie brzmi to tak źle. Postaramy się podpowiedzieć Ci teraz, jak schudnąć 5 kg bez robienia sobie krzywdy i tak, aby móc potem utrzymać wagę na odpowiednim poziomie.

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc – jadłospis

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że każde odchudzanie trzeba zacząć od jedzenia – a konkretnie od zastanowienia się nad tym, co możemy jeść i czego warto raczej unikać. My jednak chcemy Ci dzisiaj powiedzieć, że nie musisz z niczego rezygnować – na dobrej diecie nikt nie zakazuje nam nawet spożywania czekolady. Dopóki cały czas masz kontrolę nad tym, ile kalorii spożywasz – nie musisz się martwić tym, co konkretnie jesz.

Oczywiście warto odżywiać się w 80% zdrowo, bo nasz organizm wtedy lepiej działa i my także czujemy się inaczej. Jeżeli jednak odmawiamy sobie słodyczy czy słonych przekąsek całkowicie to zwykle nasz organizm szybko zaczyna się ich domagać – a i psychika jest zdecydowanie słabsza, bo ciągle mamy na coś takiego ochotę. O wiele lepszym pomysłem będzie więc okazjonalne pozwalanie sobie na tego typu pokarmy – po to, aby nie rzucić się na to w chwili słabości i nie porzucić wtedy całego swojego planu.

Jak schudnąć 5 kg w 2 tygodnie? Nie dasz rady tego zrobić bez głodzenia się – ale możesz w tym czasie pozbyć się około 2 kg, jeśli będziesz stosować się do zdrowej diety.

jak schudnąć 5 kg - w miesiąc - jadłospis

U osób z otyłością lub dużą nadwagą można zaobserwować wyższe spadki, ale wtedy zwykle pozbywamy się wody z organizmu oraz zawartości jelit – utracone kilogramy to nie jest więc faktycznie tylko i wyłącznie tkanka tłuszczowa. Jest to jednak jedyna sytuacja, w której wyższy spadek wagi można usprawiedliwić i raczej nie trzeba się tym w ogóle martwić.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć 5 kg w miesiąc jadłospis musiałby być wtedy bardzo restrykcyjny – a czy na pewno chcesz się teraz po prostu głodzić? Takie podejście jest najgorszym z możliwych, bo 5 kg to naprawdę nie jest dużo – daj sobie czas, a bez problemu zgubisz tyle kilogramów i zachowasz też jednocześnie swoje zdrowie.

Jak schudnąć 15 kg bez ćwiczeń

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak schudnąć 5 kg w miesiąc to często do głowy przychodzą nam także intensywne ćwiczenia – ale to nie ma sensu. O wiele lepiej będzie zaczynać powoli i testować możliwości swojego organizmu – tym bardziej, jeśli do tej pory ruszaliśmy się raczej niewiele. Pamiętaj, że Twoje ciało także tutaj będzie potrzebowało czasu – a w przypadku utraty zaledwie 5 kg nie musisz też od razu trenować dwa razy dziennie. Zaczynaj od 3,4 treningów w tygodniu i to w zupełności wystarczy.

Nie zastanawiaj się tutaj nad tym, jak schudnąć 5 kg w tydzień lub jak schudnąć 5 kg w 3 dni – czasami mamy takie plany, ponieważ przed nami jakaś ważna okazja i chcemy wyglądać świetnie. Jeśli będziesz jednak się głodzić i przetrenowywać – najprędzej zrezygnujesz w końcu z danego wydarzenia, bo nie będziesz mieć siły na cokolwiek.

Wykonywane ćwiczenia musisz na pewno lubić – tylko wtedy faktycznie się w coś takiego angażujemy i chce nam się iść na siłownię lub wyjść pobiegać. Jeśli wiesz, że basen to nie jest coś dla Ciebie – wybierz inny sport. Wybór masz przecież ogromny, a zawsze lepiej jest szukać takiej dyscypliny, z którą zwiążemy swoje życie przynajmniej na długie miesiące – a najlepiej lata. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ po odchudzaniu nie możemy tak po prostu powrócić do starego systemu odżywiania się i do leżenia na kanapie – zniwelujemy w ten sposób wszelkie swoje wysiłki.

jak schudnąć 5 kg - 15 kg - bez ćwiczeń

Niechęć do ćwiczeń to coś normalnego, gdy mamy nadwagę – najważniejsza będzie tutaj wtedy Twoja silna wola i wytrwałość. Dopóki wiesz, po co to robisz i chcesz faktycznie osiągnąć sukces – dasz sobie radę i to nawet wtedy, gdy zdarzy Ci się zjeść za dużo lub ominąć trening. Będziesz mieć świadomość tego, że to nie ma znaczenia – przecież tak czy inaczej dasz radę wrócić na dobre tory.

Jak schudnąć 5 kg w 2 – 3 dni?

Bardzo często w odchudzaniu chcemy udowodnić sobie, że jesteśmy w stanie zrobić to zupełnie sami – a przecież wcale nie musimy tego robić w ten sposób. Jeśli czujesz na przykład, że nie dasz rady wymyślić sobie dobrej diety – możesz zawsze poprosić dietetyka o ułożenie konkretnego planu. Podasz mu wtedy wszystkie swoje ulubione potrawy, opiszesz swój styl życia i na tej podstawie da on radę rozpisać Ci każdy posiłek.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć 5 kg w miesiąc jadłospis na pewno będzie tutaj sporym ułatwieniem – tym bardziej, jeśli stworzy go osoba z odpowiednim wykształceniem.

A gdy chcesz sprawdzić, jak schudnąć 5 kg w tydzień ćwiczenia może Ci zaproponować trener – aczkolwiek nie oczekiwalibyśmy, iż faktycznie wydarzy się to w takim okresie czasu. Trenerzy nie chcą nikomu robić krzywdy, więc zaproponują Ci tutaj najpewniej utratę takiej ilości kilogramów w miesiąc lub dwa – co dalej jest bardzo dobrym wynikiem. Możesz też sprawdzić sobie, jak szybko schudnąć 5 kg bez ćwiczeń – ale aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie na wiele aspektów Twojego życia, więc nie radzimy Ci z tego rezygnować.

Podsumowanie najważniejszych informacji

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Taka ilość czasu może okazać się niewystarczająca, aczkolwiek najpewniej nie potrwa to dużo dłużej – zwykle 5 kg gubimy w niecałe dwa miesiące. Zacznij od dobrze dopasowanej do siebie diety, która nie będzie zakładała wykluczania Twoich ulubionych pokarmów. Staraj się, aby większość spożywanego jedzenia była naturalna – unikaj przetworzonej żywności.

Dodatkowo spróbuj też dobrze się wysypiać, unikać stresu i pić dużo wody – wtedy nasze ciało lepiej pracuje i faktycznie chudniemy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak schudnąć 5 kg w tydzień ćwiczenia Ci tutaj nie pomogą – ale będą przydatne, jeśli zamierzasz jednak dać sobie na to więcej czasu.

jak schudnąć 5 kg - w 3 dni - w 2 dni

Nie zmuszaj się do robienia czegoś, co Ci nie odpowiada – warto pamiętać o tym, że siłownia może być dla niektórych po prostu nieodpowiednia i nie oznacza to wcale, że nie mamy już innej możliwości ćwiczenia. Tak samo dobrze sprawdzi się jazda na rowerze, taniec, gra w koszykówkę. Przy wysokiej nadwadze zalecamy też zaczynanie powoli – Twoje stawy mogą nie dać sobie rady z nadmiernym wysiłkiem przy sporym obciążeniu. We wszystkim potrzebna jest nam cierpliwość – oraz zdrowy rozsądek.

Nie ma znaczenia to, czy chcesz zgubić 5 kg lub 25 kg – zawsze powinno to wyglądać tak samo. Zmienia się tylko ilość czasu, jaką będziemy musieli poświęcić na odchudzanie. Głęboko wierzymy w to, że gdy się chce to można osiągnąć wszystko – a bez motywacji nie zrobimy niestety nic. Nawet karnet na drogą siłownię i najlepiej rozpisany jadłospis nie sprawią, że schudniemy, jeśli my nie mamy motywacji i w siebie nie wierzymy. Nie zwracaj uwagi na to, ile razy do tej pory Ci nie wyszło – skup się na tej próbie i zaangażuj się w to na 100%.